Перші сходинки...

Чи готова моя дитина до школи?

Головне питання, яке не всі батьки собі задають вчасно: чи готова моя дитина до школи? Це питання набуло в останній рік величезної актуальності, адже діти почали ходити в школу з 6 років. Але якщо дитині на 1 вересня не виповнилося 6 років, то батьки можуть сумніватися: можливо, варто почекати, можливо, не спішити віддавати дитину у 1 клас. Однозначної відповіді на це запитання немає, адже кожна дитина особлива. Можна скористатись послугами кваліфікованого спеціаліста (дитячого психолога в садочку або в школі), який допоможе визначити за спеціальними методиками готовність дитини до школи. Але – вирішувати тільки вам, адже це ваша дитина, і ви її знаєте найкраще.

Загальні поради зазвичай звучать такі: повинна бути інтелектуальна готовність, тобто певний рівень розвитку уваги, пам’яті, мислення; мотиваційна готовність (бажання іти в школу, перебувати там) і соціальна готовність - певний рівень розвитку комунікативних навичок, уміння слухати старших, виконувати доручення (накази). 

Здається, про все згадали: інтелектуальна, емоційна, соціальна готовність. Але давайте не забувати і про фізіологічну готовність, яка є теж важливим фактором розвитку дитини. Яким би вундеркіндом не була, наприклад, 5-ти річна дитина, вона фізіологічно залишиться 5-ти річною, а це означає, що їй  важко буде справлятися власне з фізичним навантаженням, яке її чекає в школі. Дитина має бути настільки фізично витривалою, щоб ефективно "відпрацювати свій робочий день" та ще й протистояти стресу, можливим інфекціям тощо. Не говорячи вже про те, що нервова система 5-річної дитини ще не є достатньо зрілою.

Звернемо увагу й на те, що важливу роль грає й стать дитини. Існує думка, що  хлопчиків варто віддавати пізніше, з дівчатами можна й «поспішити», адже вони легше звикають до дисципліни та бувають більш слухняними, більш відповідальними, ніж хлопчики. Досвідчені мами мають таку думку: якщо є можливість почекати з школою ще один рік, не вагайтеся, подаруйте дитині цей рік дитинства, в будь-якому випадку за цей час дитина стане дорослішою (один рік у цьому віці – дуже багато!), більш відповідальною та фізично більш витривалою.

Отже, з готовністю до школи розібрались, припустимо, ми твердо впевнені, що наша дитина готова йти до школи.